Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno¶ć    Dodaj galerię    Zgło¶ temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Porada eksperta
2019.04.16 17:47

Jaka hu¶tawka ogrodowa?

Zastanawiaj±c się jaka hu¶tawkę kupić, trzeba wzi±ć po d uwagę kilka ważnych kwestii. Mimo szeroki asortymentu w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, zakup powinien być przemy¶lany. Nie zawsze to, co wydaje się być dobre, takie jest w rzeczywisto¶ci.
Jaka hu¶tawka ogrodowa?
Jaka hu¶tawka ogrodowa?

Konstrukcja i waga

Na pocz±tku trzeba się dobrze zastanowić, jaki rodzaj hu¶tawki będzie ci potrzebny. Modeli jest naprawdę dużo, s± mniejsze większe, wykonane na bazie różnych materiałów. Po pierwsze zwróć uwagę na konstrukcję, jej zabezpieczenie przed korozj± i uszkodzeniami mechanicznymi oraz na maksymalne obci±żenie. Najlepiej, żeby stelaż był zrobiony ze stali nierdzewnej. Inn± wagę i udĽwig będzie miała hu¶tawka dla dziecka, a inn± dla dorosłych. Warto też przed zakupem zastanowić się, gdzie stanie hu¶tawka. Je¶li ma to być mały taras lub mały ogród ogromna hu¶tawka będzie zajmować zbyt dużo cennego miejsca. Musisz też dopasować jej wagę do podłoża. Ciężka hu¶tawka nie może być ustawiona na zapadaj±cym się podłożu, np. na trawie. Konieczne jest odpowiednie utwardzenie ziemi. Z kolei na twardej powierzchni, np. na tarasie może stan±ć hu¶tawka znacznie cięższa. oczywi¶cie także należy zabezpieczy podłogę przed porysowaniem.

Rodzaj hu¶tawki

Wystarczy zerkn±ć do jednego ze sklepów, sprzedaj±cych tego typu sprzęt rekreacyjny http://www.dedekor.pl/ogrod/hustawki-ogrodowe, aby zobaczyć, jak bogata jest oferta. Bardzo popularne s± ostatnio hu¶tawki ogrodowe typu kosz lub w formie fotela. Komfortowe, lekkie dla jednej osoby to ¶wietne rozwi±zanie szczególnie na taras. Relaks z ksi±żka czy tabletem w ręku w tak wygodnym miejscu, które można dodatkowo wy¶cielić miękkimi poduchami i kocem, to czysta przyjemno¶ć. Równie popularne hu¶tawki oparte na mocnym stelażu metalowym, kilkuosobowe. Zazwyczaj maj± regulowany daszek i komfortowe materace oraz poduchy, niezbędne do pełnego relaksu w ogrodzie czy na tarasie. Można tez dokupić moskitiery, dzięki którym przebywanie na ¶wieżym powietrzu stanie się jeszcze przyjemniejsze. Co więcej, możesz wybrać model rozkładany, umożliwiaj±cy rozłożenie hu¶tawki do leżanki. To ¶wietna sprawa dla osób, które chc± wykorzystywać hu¶tawkę do rekreacji wła¶nie w taki sposób.

Hu¶tawki drewniane - ekologiczne i trwałe

Drewno wygl±da zjawiskowo, ale hu¶tawki z niego wykonane s± niestety droższe. Trzeba też pamiętać o impregnacji, aby drewniana konstrukcja nie zniszczyła się pod wpływem działania promieni UV i deszczu. Tego typu hu¶tawkę idealnie dopasujesz do ogrodu, ponieważ surowiec z jakiego jest zrobiona wygl±da bardzo estetycznie i ¶cisłe wi±że się z natur±, czyli tłem ogrodu. Hu¶tawka z drewna jest stabilna i je¶li będziesz o ni± dbać, na pewno posłuży przez długie lata. Warto też pomy¶leć nad hu¶tawkami wykonanymi z wikliny, rattanu czy technorattanu. Może nie s± to rozwi±zania jeszcze do¶ć popularne, ale warto się nimi zainteresować.

Cena

Hu¶tawki metalowe s± zazwyczaj tańsze, szczególnie w wersji bez dodatków. Można j± kupić już od 200 zł. Drewno jest o wiele droższe, dlatego ceny zaczynaj± się od ok. 700 zł i rosn±.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Jaka hu¶tawka ogrodowa?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 797
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jeste¶ już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Tre¶ć komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustaw± o ¶wiadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który ¶wiadczy usługi okre¶lone w art. 12-14, nie jest obowi±zany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczaj±ce wypowiedzi naruszaj±ce prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mog± ponie¶ć z tego tytułu odpowiedzialno¶ć karn± lub cywiln±.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl