Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2018.12.17 14:59

Pracownicy sądu kontynuują protest

W całym kraju pracownicy administracji sądowej prowadzą protest, którego celem jest zwrócenie uwagi na niskie zarobki. W ubiegłym tygodniu do akcji protestacyjnej dołączyli pracownicy Sądu Rejonowego w Biłgoraju. Dziś w samo południe po raz kolejny, w ramach 15-minutowej przerwy, wyszli przed budynek aby zwrócić uwagę na to o co walczą.
Pracownicy sądu kontynuują protest
Pracownicy sądu kontynuują protest

Pracownicy pionu urzędniczego biłgorajskiego sądu kontynuują protest, którego celem jest zwrócenie uwagi na niskie zarobki. W poniedziałek, w samo południe, w ramach przerwy śniadaniowej, po raz kolejny wyszli przed budynek sądu.

- Moje wynagrodzenie po 37 latach pracy, wynosi 2 550 zł. Nasza sytuacja jest bardzo trudna. Obowiązków wciąż przybywa - mówiła Grażyna Mazur, jedna z uczestniczek protestu i dodała, że w piątek protestujący zostali poinformowani o obietnicy 200 zł brutto podwyżki. - Jest to kwota, która była już zagwarantowana, ponieważ przez 8 lat nasze pensje były na jednym poziomie. 200 zł brutto nie jest kwotą, która nas satysfakcjonuje - dodała Grażyna Mazur i jak podkreśliła, ze względu na ilość obowiązków pracownicy muszą niejednokrotnie zostawać po godzinach.

W rozmowie z portalem bilgorajska.pl prezes Sądu Rejonowego, Zbigniew Łupina zauważa, że ostatnia znacząca podwyżka dla pracowników administracji sądowej miała miejsce 15 lat temu. - Uważam, że wynagrodzenia są dalece niewystarczające, aby można je było uznać za godziwe - mówi prezes Łupina i podkreśla, że forma protestu, która ogranicza się do 15-minutowej przerwy, nie wpływa na pracę sądu i jest dopuszczalna.

Przypomnijmy, że akcja protestacyjna pracowników administracji sądowej, rozpoczęła się 9 grudnia. W całej Polsce pracownicy pionu urzędniczego sądów, czyli urzędnicy sądowi, ale też inspektorzy, kasjerzy, specjaliści różnych kategorii, jak również pracownicy obsługi domagają się godziwych wynagrodzeń za ciężką i odpowiedzialną pracę. Pracownicy biłgorajskiego sądu dołączyli do protestu w ubiegłą środę, informowaliśmy o tym w artykule: Akcja protestacyjna pracowników sądu.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Pracownicy sądu kontynuują protest, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 3341
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
@niezależny@   Do @starosta@ - Dobrze wiesz że do tego potrzeba zmiany pokoleń i na górze też się dobrze zapuszkowali żeby tylko przesiedzieć i sobie dać a na dole ludzie muszą wykonywać ich polecenia i jeszcze płacą im grosze.
Pozdrowienia dla protestujących i życzę podwyżek i godziwej płacy a nie jałmużny.
18 grudnia 2018
+4
-4
autochton   Rząd chwalił się tym, że sytuacja budżetu jest bardzo dobra dlatego kto może stara się wyrwać coś dla siebie. W kolejce są nauczyciele i chociaż poziom nauki osiągnął dno i wodorosty a ilość godzin ich pracy jest śmieszna, to czemu nie, może się uda?
18 grudnia 2018
+14
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl