Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2018.07.10 00:13

Jak odzyskać dług od firmy?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej ma swoje plusy i minusy. Jednym z negatywnych tego aspektów jest sytuacja, kiedy to nierzetelny kontrahent nie chce spłacić zaciągniętego wobec nas długu. Odzyskiwanie pieniędzy od firmy może przebiegać na różne sposoby, jedne są mniej inne bardziej skuteczne. Dług możesz odzyskać polubownie lub na drodze sądowej, jak również samodzielnie lub z pomocą prawników.
Jak odzyskać dług od firmy?
Jak odzyskać dług od firmy?

W dalszej części artykułu kancelaria windykacyjna Vindicat przedstawia działania polubowne i sądowe, jakie możesz podjąć, aby odzyskać co Twoje. Dowiesz się też co to jest kancelaria windykacyjna i kiedy warto skorzystać z jej pomocy.

Odzyskiwanie pieniędzy - działania polubowne

Ściąganie długu od nierzetelnego kontrahenta najlepiej jest zacząć od podjęcia działań polubownych. Możesz skontaktować się z dłużnikiem telefonicznie, mailowo lub osobiście. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów powinieneś wystosować wezwanie do zapłaty lub podjąć negocjacje z dłużnikiem w sposób nieformalny. Możesz też wystosować formalne wezwanie do negocjacji, a w ostateczności wystawić wierzytelność na giełdzie długów i upublicznić dane dłużnika. Zazwyczaj dłużnicy ze strachu przed tym, że stracą kolejnych kontrahentów regulują swoje zobowiązania od razu po tym, jak zorientują się, że widnieją w sieci jako nierzetelni płatnicy.

Działania polubowne mają wiele zalet. Po pierwsze, przy ich pomocy można odzyskać wierzytelności przeterminowane. Po drugie, ten rodzaj windykacji generuje stosunkowo niskie koszty, co nie naraża osoby ściągającej dług na dodatkowe wydatki. I po trzecie, istnieje niewielkie ryzyko, że zrazisz do siebie w ten sposób dłużnika co jest istotne w sytuacji, gdy zależy Ci na kontynuowaniu z nim współpracy.

Odzyskiwanie pieniędzy - działania sądowe

Gdy działania opierające się na perswazji nie prowadzą do odzyskania długu, należy podjąć działania większego kalibru. Mowa tutaj o podjęciu formalnych działań sądowych. Jako, że ta forma odzyskiwania należności opiera się o środki o charakterze prawnym, idąc tą drogą można wystosować wezwanie do zapłaty, skierować pozew do sądu lub e-sądu, wystąpić do sądu o nadanie klauzuli wykonalności i wreszcie złożyć wniosek o wszczęcie egzekucji do komornika oraz złożyć stosowne wnioski w postępowaniu egzekucyjnym wskazujące na to, z jakich składników majątku komornik ma podejmować działania.

Plusem tego rodzaju windykacji jest jej wysoka skuteczność i możliwość wyegzekwowania pełnego zwrotu środków od nierzetelnego kontrahenta. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://vindicat.pl/baza-wiedzy/jak-odzyskac-pieniadze-od-firmy/.

Co to jest kancelaria windykacyjna?

Nie chcesz marnować czasu i energii na ściąganie pieniędzy od dłużnika? Możesz powierzyć swoją sprawę kancelarii windykacyjnej. Kancelaria windykacyjna to firma zatrudniająca prawników, której głównym celem jest obsługa zaległej wierzytelności zleconej do odzyskania. Zazwyczaj wybrana kancelaria windykacyjna oferuje obsługę sprawy na konkretnym etapie windykacji. Działania te koncentrują się na zawarciu ugody z dłużnikiem, jako że ewentualny proces sądowy jest kosztowny i pracochłonny. W tym celu prawnicy muszą podjąć wszelkie możliwe i przede wszystkim zgodne z prawem środki, które pomogą odzyskać dług.

Więcej na temat możliwych działań kancelarii windykacyjnej przeczytasz tutaj: https://vindicat.pl/baza-wiedzy/kancelaria-windykacyjna-co-jest/.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Jak odzyskać dług od firmy?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1290
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
rosman   Moim pierwszym i na szczęście odpowiednim wyborem w podobnej sprawie była ta kancelaria https://rsplegal.pl/specjalizacje/, dobrze mieć dostęp do tego typu specjalistów
1 czerwca 2020
brak ocen
Sowins   Ja korzystam z usług firmy https://www.fluence.com.pl/ i dzięki nim odzyskałem już sporo gotówki, więc polecam takie rozwiązanie każdemu, kto prowadzi swój biznes.
26 września 2018
brak ocen
0b5-35f
~ olek   Windykacja, to działalność mafijna w świetle prawa.
E- sądy to wielkie nieporozumienie.
10 lipca 2018
+4
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
kondolencje
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
27 czerwca 2020 Diecezja
Zmiany w parafiach
W sobotę, 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
w niedzielę, godzina 20:27 Biłgoraj
Niedziela z muzyką i tańcem w BCK
w niedzielę, godzina 15:42 Zamojszczyzna
Sukces karateków z Biłgoraja
28 czerwca 2020 Osuchy
76. rocznica bitwy pod Osuchami
W tym roku przypada 76. rocznica największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej - bitwy pod Osuchami. W niedzielę, 28 czerwca na cmentarzu partyzanckim w Osuchach zorganizowano uroczystości rocznicowe.
w sobotę, godzina 11:16 Biłgoraj
Projektant ratusza o kolejnych pomysłach dotyczących rewitalizacji Placu Wolności
w piątek, godzina 09:20 Wolaniny
Wjechała w płot, miała ponad 1,5 promila
26 czerwca 2020 Biłgoraj
Nietypowe zakończenie roku szkolnego
W maseczkach, rękawiczkach, z zachowaniem dystansu i z własnymi długopisami odbierali dziś (26 czerwca) świadectwa uczniowie niektórych szkół w powiecie biłgorajskim. Inni ze swoimi wychowawcami spotkają się dopiero we wrześniu. Wszystko przez trwającą od marca pandemię i związane z nią obostrzenia.
w niedzielę, godzina 16:43 Lubelszczyzna
14 nowych zakażeń na Lubelszczyźnie
w czwartek, godzina 10:33 Biłgoraj
Ukradł artykuły chemiczne i przewrócił ekspedientkę
24 czerwca 2020 Powiat
"Tak" dla Zarządu Powiatu
W czwartkowe popołudnie, 24 czerwca, Rada Powiatu w Biłgoraju głosowała nad przyjęciem uchwał dotyczących przyjęcia sprawozdania finansowego za ubiegły rok i udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu. Radni jednogłośnie podjęli obie uchwały.
w środę, godzina 13:26 Biłgoraj
Były dyrektor "Trójki" pilnie potrzebuje krwi
w niedzielę, godzina 08:14 Biłgoraj
II tura wyborów - komunikat dla mieszkańców
w środę, godzina 09:17 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w niedzielę, godzina 12:01 Biłgoraj
Skromniejsze obchody rocznicy mordu partyzantów
29 czerwca 2020 Biłgoraj
Możliwa nawet trąba powietrzna. Najwyższy stopień zagrożenia
we wtorek, godzina 15:01 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
28 czerwca 2020 Biłgoraj
Można dostać 1 400 zł miesięcznie
w środę, godzina 11:05 Biłgoraj
Przypadek zakażenia SARS-CoV-2 na terenie powiatu biłgorajskiego [AKTUALIZACJA - DANE Z DNIA]
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
29 czerwca 2020 Komodzianka
Motocyklista wiózł dziecko. Nie zapanował nad pojazdem
we wtorek, godzina 11:09 Biłgoraj
W Biłgoraju zmarła kobieta zakażona koronawirusem [AKTUALIZACJA - DANE Z DNIA]
21 czerwca 2020 Biłgoraj
Policjant, który prowadził po alkoholu usłyszał zarzuty
To zdarzyło się pod koniec października ubiegłego roku. Funkcjonariusz pracujący w biłgorajskiej komendzie został złapany na jeździe po alkoholu. W aucie miał kilkuletniego syna. Teraz odpowie za to przed sądem, na początku czerwca do został skierowany akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat więzienia.
23 czerwca 2020 Biłgoraj
Strażacy rozkładają rękaw przeciwpowodziowy nad zalewem
25 czerwca 2020 Biłgoraj
Wypadek podczas remontu budynku Urzędu Miasta [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl