Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2018.02.21 09:29 | aktualizacja: 2018.02.21 09:33

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie?

Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Policjanci przypominają o funkcjonującej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której można zaznaczać problemy występujące w danym rejonie.
Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie?
Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie?

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

- Każde zgłoszenie zaznaczone na mapie jest weryfikowane przez policjantów. Zachęcamy do rozsądnego korzystania z tego narzędzia i nie powielanie tych samych zgłoszeń lub będących w fazie weryfikacji - wyjaśnia sierż. sztab. Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji. W takim przypadku należy kontaktować się z dyżurnym najbliższej jednostki Policji pod nr tel. 997, lub 112.

O tym, że narzędzie to przynosi efekty mogliśmy się przekonać w ubiegłym roku, gdy dzięku sygnałom od mieszkańców policjanci zapobiegli łamaniu przepisów ruchu drogowego, o czym pisaliśmy w artykule pt. Wpadli dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

JK
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie?, 0 out of 5 based on 0 ratings
JK dodany
 
Odsłon: 2635
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (22)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
3eb-a6e
~ Janusz  do ~ Grażyna   Grażyna idź zajmij się dżesiką i brajankiem a nie przesiadujesz na necie.
23 lutego 2018
+1
-1
a35-d34
~ Janusz  do ~ januszek przepisy trzeba znać   Jesteś frajerem co nie zna przepisów a poucza innych aby się dowartościować
23 lutego 2018
+1
-1
8d3-d50
~ Grażyna  do ~ Janusz   Janusz wracaj do chałupy ino gumiaki zostaw przed izbo bo siana nanosisz. A jutro trza krowy pasać, a ty tu gupoty wypisujesz, ja ci dam internat?
23 lutego 2018
+1
-1
d00-ba6
~ januszek przepisy trzeba znać  do ~ Janusz   a nie być wiejskim wykształciuchem , przepis mówi że ... nie mniej jak 1 metr jest minimalną odległością od wymijanego rowerzysty ,ale sprawdzę to w przepisach ! może lepiej krowy paść jak wyrażać swoje wykształcone zdanie. dlatego w tym roku założę do mojego pojazdu sensor co będzie mierzył odległość pojazdu mnie wymijającego
23 lutego 2018
+1
-1
397-185
~ Janusz   Czy któryś z rowerzystów zgłosił sprawę na Policję że kierowca go ominął w odległości mniejszej niż 1 m? Czy tylko woli wylewać swoje żale na forum internetowym?
23 lutego 2018
+2
-2
944-963
~ uru  do ~ Janusz   Jak ktoś nie wie ile to jest 1 metr to niech chodzi na piechotę, a nie jeździ samochodem i lekceważy przepisy i łamie prawo.
23 lutego 2018
+4
-1
3f2-a52
~ hehe  do ~ Janusz   Niech Pan Janusz zacznie edukować kierowców którzy łamią przepis bezpiecznego odstępu 1 metra podczas wyprzedzania rowerzystów. Niech zacznie od przyczyn a nie skupia się na skutkach. OK?
23 lutego 2018
+3
-2
389-44b
~ już niedługo otwarcie sezonu rowerowego  do ~ Janusz   ale będzie jazda jak większość rowerzystów będzie jeździła zgodnie z przepisami po kościuszki ale będą korki , już widzę takich januszów czerwonych ze złości w wypasionych brykach jadących za rowerem i śpieszących się do i z pracy ale będzie jazda
22 lutego 2018
+4
-2
899-1a1
~ Janusz   Jak ktoś się boi jeździć rowerem po ul. Kościuszki to niech jeździ po innych ulicach albo chodzi pieszo a nie lekceważy przepisy i łamie prawo
22 lutego 2018
+2
-3
c21-9b3
~ filozofie Januszu , proponuję przejedź się  do ~ Janusz   rowerem (jak umiesz takim pojazdem jeździć) pomiędzy godziną 14 a 15 po kościuszki , gwarantuję będziesz szybciej z niej uciekał na chodnik jak przyspieszenie bolidu F1 a wtedy skończy się Twoje filozoficzne myślenie a zacznie się życie
22 lutego 2018
+3
-2
847-d43
~ Janusz   Najlepiej to nagrywać kozaków na na rowerach co jeżdżą po chodnikach i zgłaszać na Policję to sie szybko po kilku mandatach skończy kozakowanie.
22 lutego 2018
+5
-4
99f-6cb
~ BU-BU   Mi w pracy nikt nie pomaga to dlaczego mam milicij pomagac biora za to pieniadze i to nie male
21 lutego 2018
+3
-5
e39-eb4
~ as   Ruszcie w końcu doope i zacznijcie robić porządek na parkingu koło hadacza i przestancue pierooolic o bezpieczeństwie.
https://www.facebook.com/Tylko-CHAM-parkuje-na-chodniku-w-Bi%C5%82goraju-380252955507575/?ref=py_c
i dyżurnych zmieńta bo nie potrafią komunikować sie ze społeczeństwem.
21 lutego 2018
+9
-0
d56-787
~ j 64   Rząd amerykański wypłacił już ok. 4 miliardy dolarów odszkodowań za okaleczenia i zabójstwa szczepienne. Oczywiście jest to tylko kropla w morzu, bo jedynie niewielki procent okaleczonych szczepionkami osób zgłasza się o odszkodowania do specjalnego sądu i niewiele osób jest dostatecznie zamożnych oraz wykształconych, by wynająć drogich prawników i skutecznie przedstawiać dowody okaleczeń poszczepiennych. Gdyby uczciwie rozpatrzono wszystkie uzasadnione pozwy, to liczby odszkodowań byłyby niewyobrażalne i wynosiłyby setki miliardów dolarów. Warto zwrócić uwagę, że najwięcej rekompensat wypłacono za szczepienia grypowe oraz DTP.
Oczywiście, rząd wypłaca odszkodowania z pieniędzy podatników, a sprawcy tych medycznych zbrodni kartele farmaceutyczne nie ponoszą za nie żadnych kar i kosztów. Czyli obywatele płacą dwukrotnie raz własnym zdrowiem lub życiem przyjmując szczepienia, a dwa pokrywając prawne koszty przestępstw firm farmaceutycznych i urzędników wymuszających szczepienia.
Zadziwiające, że obecna rzekoma epidemia grypy i raportowane w mediach dziesiątki/setki zgonów na grypę dotyczą tylko USA, a w Europie jest mało takich zachorowań i zgonów. Przy czym media milczą o tym, że większość chorych lub zmarłych to są/były osoby zaszczepione. Wyjaśnienie tego zjawiska wydaje się prozaiczne otóż w USA establishment medyczny i media agresywnie propagują szczepienia grypowe, a w Europie mało ludzi się szczepi, więc odszczepienne wirusy nie są rozprzestrzeniane. Wielką tragedią jest to, że w USA głównie ubogie i naiwne matki są przymuszane do szczepień swych dzieci, także niemowląt i płodów, czego żniwem jest duża ich śmiertelność. Wykształcone i zamożne matki rzadko szczepią. Nie szczepią się też politycy. Ostatnio wyznał to prezydent Trump, a wcześniej prezydent Bush, który powiedział „W naszej rodzinie nie szczepmy („in our family we don’t do vaccines”).
Autorstwo: Prof. Maria Dorota Majewska (VAERS)
Na podstawie: hrsa.gov
21 lutego 2018
+0
-2
db2-2c2
~ kiedy skończy się proceder  do ~ ona   wtedy gdy jadąc ul. poniatowskiego w niedzielę rowerem wylewający się tłum z kościoła przestanie chodzić po ścieżce rowerowej.
21 lutego 2018
+8
-3
7ec-4f5
~ j64   Rodzicom, którzy przegrali w NSA, doradzamy odwoływanie się, choćby do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, gdyż szczepionki nie są niegroźnymi medykamentami i każde może wywołać NOP „niepożądane odczyny poszczepienne”, jak w żargonie medycznym nazywa się m.in. okaleczenie lub zgon. Tam gdzie istnieje ryzyko utraty zdrowia i życia nie może być przymusu i braku wyboru.
Obecny wyrok ws. odraczania szczepienia do 19. roku życia będzie przedstawiany w mediach mainstreamowych jako zgoda na szczepienie dzieci bez prawa do odraczania daty szczepienia. Wielka machina propagandowa zastraszania rodziców już ruszyła.
Osoby, które zaszczepiły, powinny też zgłaszać do lekarza każdy zauważony skutek uboczny szczepienia, a w razie odmowy (no zdecydowana większość lekarzy odmawia rejestrowania NOP i wyśmiewa rodziców) złożyć skargę na lekarza. Za odmowę przyjęcia zgłoszenia NOP grożą im poważne kary.
Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Rp.pl
źródło: wolnemedia.net
21 lutego 2018
+1
-2
838-77a
~ j64   Wczorajszy dzień jest czarnym dniem w historii szczepień i zarazem wielkim świętem Wielkiej Farmacji w Polsce. Jak pisze dziennik „Rzeczpospolita”, i tak to będzie masowo przedstawiane w mediach mainstreamowych, Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że Sanepid może nękać rodziców nieszczepiących dzieci i terroryzować ich karami finansowymi by zmuszać do szczepienia (czytaj: zmuszać rodziców do pisemnego wyrażenia zgody na zabieg leczniczy i podpisania druku o wzięciu odpowiedzialności za skutki szczepienia).
Sąd uzasadnia naruszanie praw rodziców i dzieci w klasyczny sposób strasząc powrotem epidemii odry lub krztuśca. Sądu nie interesowało, że skutki szczepień mogą być groźniejsze od tych uleczalnych chorób.
Według Naczelnego Sądu Administracyjnego „obowiązek poddania dziecka szczepieniom ochronnym nie może czekać, aż ukończą one 19. rok życia”, czyli Sanepid może zmuszać rodziców do przymusowego zaszczepienia stosując grzywny od 100 do 5000 zł.
W roku 2016 Sanepid tylko 8 odmów szczepień ukarał grzywną lub skierował sprawy do sądu (nie wygrał). W roku 2017 ponad 30 000 razy odmówiono szczepień. Dane te niepokoją Wielką Farmację, bo liczba ta względem roku 2016 wzrosła prawie o 25%. Coraz więcej rodziców uzyskując wiedzę o niebezpiecznych dla życia i zdrowia skutkach ubocznych szczepień, oraz wiedzę o prawach pacjenta.
Dotychczas rodzice bronili się przed szczepieniami przedstawiając wiedzę o rozporządzeniu ministra zdrowia (Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r.), według którego szczepionka może być podana do 19. roku życia. Teraz NSA zinterpretował ów przepis na niekorzyść rodziców.
Co robić? Nie podpisywać żadnych druczków Sanepidu o odmowie szczepienia, gdyż jest to pułapka prawna, która może skutkować procesem sądowym. Na odwrocie możecie pisać:
„Art. 192 K.K.
1. Kto wykonuje zabieg leczniczy bez zgody pacjenta, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
W razie pozwów, argumentujcie, że Sanepid chce zmusić do zabiegu leczniczego bez zgody pacjenta. Nie ma takiego prawa, które zmuszałoby rodzica do wyrażenia zgody na zabieg, a działania Sanepidu polegają na zastraszaniu rodziców by podpisali pułapkę prawną pełną nieuczciwych sformułowań mogących być podstawą prawną do nękania i karania. Poczytajcie też o wygranych w NSA procesach sądowych i stosujcie podobną argumentację. Naczelny Sąd Administracyjny wielokrotnie wydawał wyroki, w którym stwierdzał brak podstaw prawnych do wydania decyzji o obowiązku poddawania dzieci szczepieniom.
21 lutego 2018
+2
-0
27a-2a2
~ ehh  do ~ ona   Ja ci powiem kiedy. Wtedy kiedy jazda rowerem po jezdni będzie bezpieczna. To takie proste. A że jazda po jezdni rowerem to spore ryzyko, ponieważ kierowcy traktują rowerzystów jak "intruzów" to ten moment nie rychły. Zmienić mentalność kierowców? Trochę lat potrzeba. Za to lokalni samorządowcy nie są tutaj bez winy ponieważ mieli okazję np przy przebudowie ulicy Kościuszki na rozwiązanie tego problemu. Niestety krótkowzroczność i zacietrzewienie przeważyły nad rozsądkiem i logiką. Bo oni uważają, że miasto jest ich bo oni władza, a to nie prawda bo miasto jest nasze, wszystkich mieszkańców jest nasze wspólne. I władza jest po to, żeby zauważać potrzeby mieszkańców i odpowiednio reagować.
21 lutego 2018
+7
-4
26e-286
~ no, no   A kiedy ukróci się proceder zap....ania bez limitu po miejskich drogach, przejeżdżanie po piętach na przejściu i parkowania gdzie popadnie na chodniku, na przejściu dla pieszych, na pasach rowerowych.
Kiedy ten proceder zacznie policja realnie tępić? Bo póki co nawet zgłoszenia telefoniczne są traktowane tak jakby na odwal. A jak zgłosisz wykroczenie to jeszcze musisz tłumaczyć i udowadniać. To ja się pytam czy do policji biorą ślepców?
21 lutego 2018
+10
-1
d61-b35
~ a kiedt skończy się problem  do ~ ona   z łażącymi po ścieżkach rowerowych świętymi krowami ,gdzie zwracając im uwagę potrafi odpowiedzieć .... sp.... idioto
21 lutego 2018
+6
-5
1f0-9eb
~ ona   Kiedy się ukróci proceder jazdy rowerami po chodnikach i przejściach dla pieszych! Czy nikt nie dostrzega tego problemu?
21 lutego 2018
+7
-7
d05-1e6
~ nw   Od dzisiaj nie ma łamania przepisów kodeksu drogowego , np, jeżeli ktoś przekroczy prędkość to niech mówi ,że był roztargniony tak jak ten sędzia co niechcący zabrał babce 50 zł tak samo z parkowaniem itd... płyta też nie jest złodziejem był roztargniony
21 lutego 2018
+6
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
21 marca 2020 Powiat
Zachorowała młoda kobieta z pow. biłgorajskiego
Mamy kolejny potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Zakażona SARS-CoV-2 jest młoda kobieta z powiatu biłgorajskiego.
w czwartek, godzina 15:58 Powiat
Dwóch mężczyzn z powiatu chorych na COVID-19
dzisiaj, 10:33 Nadrzecze
Izolatorium w Nadrzeczu
27 marca 2020 Powiat
W tym roku nie będzie tradycyjnej Wielkanocy
Ze względu na sytuację spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa Stolica Apostolska wydała wytyczne dotyczące obchodów Wielkanocy. Jak w tym roku będą wyglądały święta?
w czwartek, godzina 10:12 Biłgoraj
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?
w czwartek, godzina 14:22 Biłgoraj
Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB
24 marca 2020 Kraj
Rząd wprowadza kolejne restrykcje
We wtorkowe popołudnie, 24 marca, odbyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Szef rządu przekazał informację o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które obowiązują już od dziś. Co nas czeka w najbliższych tygodniach?
dzisiaj, 10:49 Diecezja Zamojsko - Lubaczowska
Pierwszych Komunii w maju nie będzie
w poniedziałek, godzina 20:15 Biłgoraj
W Biłgoraju zmarł pacjent zakażony koronawirusem
26 marca 2020 Biłgoraj
Co z konkursem na dyrektora LO im. ONZ?
W lutym Starostwo Powiatowe w Biłgoraju ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora LO im. ONZ. Zarząd odstąpił jednak od rozstrzygnięcia konkursu, ale powierzył pełnienie obowiązków szefa placówki dotychczasowej wicedyrektor Jolancie Rycyk.
w czwartek, godzina 11:52 Frampol
Zmiana decyzji dotyczącej targowiska we Frampolu
w czwartek, godzina 08:12 Frampol
Targowisko we Frampolu otwarte
w sobotę, godzina 08:32 Biłgoraj
Targowiska zamknięte do odwołania
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na miejskich targowiskach wprowadzono zakaz handlu, który obowiązywał do 25 marca. Z uwagi na stan epidemii podjęto decyzję o przedłużeniu ograniczenia.
w środę, godzina 20:30 Lubelszczyzna
Lepsze wieści - tylko jeden nowy przypadek zakażenia
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Izolatorium funkcjonuje w powiecie biłgorajskim
19 marca 2020 Biłgoraj
Lokalni przedsiębiorcy wspierają personel medyczny
Społeczność Biłgoraja i okolic jednoczy siły w walce z pandemią koronawirusa. Środki dezynfekujące, rękawiczki i maseczki - dla ochrony, a posiłki dla zregenerowania sił przekazują personelowi medycznemu lokalni przedsiębiorcy.
w środę, godzina 09:20 Długi Kąt
Rozpalili ognisko wbrew zakazowi zgromadzeń
dzisiaj, 09:08 Powiat
Wybory uzupełniające przesunięte
20 marca 2020 Biłgoraj
Lekcje on-line
Od minionego poniedziałku trwa przerwa od zajęć w szkołach, ale jak podkreśla Ministerstwo Edukacji nie oznacza to przerwy od nauki. Teraz lekcje odbywają się on-line, nawet za pośrednictwem Youtube.
dzisiaj, 08:54 Biłgoraj
PCK opiekuje się chorymi w okresie pandemii
26 marca 2020 Powiat
SARS-CoV-2 u mieszkańca powiatu biłgorajskiego
25 marca 2020 Biłgoraj
Prokuratura wraca do pracy, pracownicy sądu kontynuują kwarantannę
We wtorek, 24 marca decyzją biłgorajskiego sanepidu Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju wznowiła działalność. Testy na obecność koronawirusa okazały się negatywne, dzięki czemu było możliwe skrócenie kwarantanny. Zawieszona pozostaje działalność biłgorajskiego sądu.
we wtorek, godzina 15:33 Gmina Biłgoraj
Odbiór śmieci w gminie Biłgoraj na nowych zasadach
w czwartek, godzina 21:04 Lubelszczyzna
151 przypadków zakażenia koronawirusem
20 marca 2020 Kraj
Wprowadzono stan epidemii. Szkoły będą zamknięte do świąt
W piątkowy wieczór, 20 marca premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. Przerwa od zajęć w szkołach została wydłużona do Wielkanocy. Ale to nie jedyna zmiana. Co oznacza stan epidemii?
w niedzielę, godzina 20:44 Lubelszczyzna
18 nowych zakażeń SARS-CoV-2 i 5 ozdrowieńców
w środę, godzina 21:39 Lubelszczyzna
Piąta ofiara śmiertelna koronawirusa na Lubelszczyźnie
19 marca 2020 Jozefów
Spłonęło 20 arów nieużytków
W środę, 18 marca w Józefowie spłonęło 20 arów nieużytków rolnych. Sprawcą podpalenia okazał się 74-latek. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem wypalanie traw jest nielegalne i grozi za to kara grzywny, a w przypadku stworzenia zagrożenia wielu osobom, a także spowodowania dużych strat materialnych nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
w środę, godzina 12:35 Lubelszczyzna
"Zbliżamy się do najtrudniejszej sytuacji, dynamicznego wzrostu zakażonych"
w niedzielę, godzina 10:06 Biłgoraj
Prawomocny wyrok za usiłowanie gwałtu i groźby
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl