Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.08.29 20:10

Spotkanie z posłem z Kukiz'15

We wtorkowe popołudnie, 29 sierpnia, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju odbyło się spotkanie posła Jarosława Sachajko, przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi z mieszkańcami miasta. Rozmawiano m.in. o przyszłorocznych wyborach samorządowych.
Spotkanie z posłem z Kukiz'15
Spotkanie z posłem z Kukiz'15

Poseł na Sejm RP Jarosław Sachajko jest p rzewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To z jego inicjatywy powstało Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów Kukiz'15. Jego okręg to Biała Podlaska, Chełm, Zamość, czyli powiaty: bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski.

Jest jednym z tych parlamentarzystów, którzy nie stronią od spotkań z mieszkańcami. Tylko w ubiegłym roku wziął udział w spotkaniach z mieszkańcami 15 gmin. W tym roku ponownie odwiedza poszczególne miejscowości. We wtorkowe popołudnie, 29 sierpnia, przyjechał do Biłgoraj. Spotkanie zorganizowano w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1.

- Poseł powinien być jak najbliżej wyborców, dlatego jeżdżę po całym regionie, tu są przecież moi wyborcy. Ponadto jako przewodniczący Komisji Rolnictwa jeźdżę po całej Polsce, by rozmawiać z ludźmi o tym co ich dotyczy - mówił na wstępie poseł Jarosław Sachajko.

Wspomniał o tym, że już za nieco ponad rok czekają nas wybory samorządowe. Znów będziemy wybierać parlamentarzystów, od których będą zależeć losy kraju. - Warto głosować na osoby reprezentujące Kukiz'15 z prostego powodu, przede wszystkim jesteśmy ruchem społecznym, a nie partią. Drugi bardzo ważny powód to to, że otwieramy się na wszystkich, nie próbujemy segregować ludzi, uważamy, że trzeba przewietrzyć samorządy, by przyszli nowi ludzie z nowymi pomysłami. Potrzebujemy ludzi pracowitych i uczciwych - stwierdził poseł Sachajko i dodał, że trwają już rozmowy o wyborach samorządowych po to, by nie szukać w ostatniej chwili dobrych kandydatów na stanowiska. - Nasze działania nie będą się skupiać jedynie na zapełnieniu list - podkreślił.

Rozmawiano też o konieczności wprowadzenia ordnacji jednomandatowej, czy wprowadzenia uchwały ograniczającej możliwość rozwieszania plakatów i ulotek.

Z myślą o przyszłorocznych wyborach samorządowych Kukiz'15 stworzył nawet stronę internetową, za pośrednictwem której można zgłosić swoją chęć kandydowania, dostępna jest ona pod adresem samorzadyzkukizem.pl.

Podczas wtorkowego spotkania poseł opowiadał także o swojej działalności w Sejmie. Mówił o planach utworzenia odszkodowawczego funduszu szczepionkowego, po to, by nie pozostawiać bez pomocy rodzin, które zmagają się z powikłaniami po szczepionkach. - Ideałem byłoby zniesienie obowiązku szczepionkowego, ale to na razie nie wchodzi w grę - zaznaczył parlamentarzysta. Odpowiadał też na pytania mieszkańców, a te dotyczyły m.in. kwestii wybierania sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, czy wchodzącej w życie dyrektywy azotowej, która reguluje stosowanie nawozów w rolnictwie, co z pewnością zwiększy koszty produkcji rolnej.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Spotkanie z posłem z Kukiz'15, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3178
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
90b-9a2
~ Kaczuszka  do ~ biłgorajanka   Kukizy głosują razem z pisem, taka przystawka.
31 sierpnia 2017
+0
-1
6ea-9da
~ wolf666   ale zainteresowanie :) ludzi w h ,u j spiacych:))
31 sierpnia 2017
+2
-0
16d-c0a
~ Marek   DEC pognać go do Korei
30 sierpnia 2017
+7
-3
af2-fa9
~ Seba   Dec z PO na spotkaniu. V kolumna u Kukiza? Dec niech wraca do Tarnogrodu. Tam ludzie go nie wybrali. W Biłgoraju nawet radnym nie został. Dec słaby zastępca burmistrza. Zmienić Deca i Rosłana szybko trzeba.
30 sierpnia 2017
+7
-2
5ab-0aa
~ Jan   Może ktoś podać kontakt do szefa biłgorajskich struktur Kukiz 15?
30 sierpnia 2017
+2
-3
5ab-0aa
~ Wyborca   Kto temu posłowi organizował to spotkanie? To jakaś piąta kolumna od Platformy Oszustów.Sam bym wziął udział ale nic nie wiedziałem o tym spotkaniu. Szkoda....
30 sierpnia 2017
+4
-3
e69-4f8
~ biłgorajanka   Powiem krótko. Kukiz 15 mówią nawet ładnie, niby są ZA a w końcu okazuje się przy głosowaniach, że "idą ręka w rękę" i głosują zgodnie z linią PO i N.... Jak można "takim" wierzyć???
29 sierpnia 2017
+6
-2
ee7-073
~ i widzisz Tułak   umiesz pisać o Borowcach ale powinieneś się podpisać "tłumok" wtedy wiedział byś co tam robi Dec .mianowicie stare chińskie przysłowie mówi .... poznaj język wroga , to będziesz wiedział jak go pokonać
29 sierpnia 2017
+5
-6
741-260
~ rudy 102   Ten pan przypomina agenta ,,mosadu,,
29 sierpnia 2017
+5
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl