Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.08.24 15:00 | aktualizacja: 2015.08.24 15:10

Od dzisiaj zaostrzenie protestu strażaków

Trwa ogólnopolska akcja protestacyjna strażaków ogłoszona przez Radę KSP NSZZ Solidarność. Do akcji przyłączyli się także strażacy z PSP Biłgoraj. Od dzisiaj, tj. 24 sierpnia, akcja została zaostrzona, jednak, jak podkreślają strażacy, nie obniży to bezpieczeństwa naszych mieszkańców.
Od dzisiaj zaostrzenie protestu strażaków
Od dzisiaj zaostrzenie protestu strażaków

W dniach 19-20 sierpnia odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność". Jak czytamy w uchwale związkowców, oceniona została kwestia przyszłorocznych podwyżek funkcjonariuszy, która planowana jest na poziomie 4%. Zdaniem związkowców jest ona niewystarczająca i postulują oni wzrost funduszy wynagrodzeń o co najmniej 17% tytułem rekompensaty wzrostu kosztów inflacji w latach 2009-2014. Drugim postulatem jest pokrycie w całości z budżetu MSW lub budżetu państwa kosztów wzrostu wysługi lat w kwocie ponad 8 mln zł. Trzeci postulat dotyczy nadgodzin - strażacy chcą podniesienia kwoty rekompensaty za służbę w nadgodzinach w kwocie co najmniej równej stawce godzinowej strażaka. Dotychczas było to 60% stawki.

Do tej pory o akcji protestacyjnej świadczyło oflagowanie budynku PSP i wozów oraz tabliczki informujące. Związkowcy podjęli decyzję o rozszerzeniu akcji protestacyjnej. Zaostrzenie będzie składać się z trzech etapów. Od 24 sierpnia, jak czytamy w uchwale: "...ogłasza się bojkot kontroli inspekcji gotowości operacyjnej przeprowadzanych przez grupy operacyjne Komendy Głównej PSP oraz grupy operacyjne komend wojewódzkich ". Bojkot polega na zaprzestaniu udziału w inspekcji gotowości operacyjnej w przypadku jej wpuszczenia na jednostkę.

Od 1 września ogłoszony zostanie bojkot wszelkich nieodpłatnych prac gospodarczych budowlanych, remontowych i naprawczych. Natomiast od 7 września strażacy ogłaszają bojkot szkoleń w jednostkach ratowniczo - gaśniczych oraz prowadzenia szkoleń i zawodów OSP.

Strażacy czekają na odpowiedź z ministerstwa do 12 września. W razie braku pozytywnych rozwiązań zapowiadają protesty uliczne w Warszawie i innych miastach.

Biłgorajski przedstawiciel związkowców uspokaja, że akcja protestacyjna dotyczy wewnętrznych kwestii straży. - Akcja przeprowadzona jest w ramach obowiązującego prawa i nie narusza wewnętrznych uregulowań PSP. W żaden sposób nie wpłynie też na obniżenie bezpieczeństwa pożarowego na terenie naszego powiatu - zapewnia zastępca przewodniczącego komisji zakładowej NSZZ Solidarność przy Komendzie PSP w Biłgoraju mł. bryg. Paweł Rawski.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Od dzisiaj zaostrzenie protestu strażaków, 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 3592
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (29)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
52b-6af
~ cxc  A ile wynosi średnia pensja strażaka w Biłgoraju? Jak któryś strażak jest niezadowolony to ja chętnie pójdę na jego miejsce za najniższą krajową.
24 sierpnia 2015
+28
-4
PL
804-8dd
~ andrzej  Ja też.
24 sierpnia 2015
+18
-3
Drakkar  Górnicy,rolnicy,nauczyciele,kolejarze,frankowicze,strażacy i kto tam jeszcze poczuje sie pokrzywdzony wszyscy zgodnie krzyczą daj bo jak nie to strajk i już.
Niestety ludzi pracujacy w prywatnych przedsiębiorstwach nie mają takich luksusów tam jest krótka piłka jak nie pasuje to nikt nikogo nie trzyma na siłe zawsze sie można zwolnić.
Dlaczego nie ma strajków piekarzy,pań z supermarketów,sprzedawców różnych branż,budowlańców,magazynierów?Powód jest prosty muszą pracować bo jak nie to im szef powie żegnam.
Teraz najlepsze dla państwa roszczeniowców otóż żeby wam dać to pewne jest że rząd musi komuś zabrać.I zabierze.Zabierze zwykłym ludziom w podatkach w ich podwyższeniu albo wymyśli nowe.
24 sierpnia 2015
+14
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
efe-85f
~ OSP na lodzie   Nie dość, że są na łasce samorządów bo finansowanie jednostki OSP zależy od nich to jeszcze stracą mozliwość szkoleń. A co tam, jeśli już ich koledzy tak lekceważąco podchodzą do ludzi, ktorzy tak im pomagają to może nie wzywajcie ich do pomocy gdy sami sobie nie dajecie rady. Nie alarmujcie OSP. Przecież oni są niepotrzebni. Szkoda i ochotników bo wbrew stereotypom to już nie czasy jakie były czyli byle jak, byle kto i ciągle pijani. Znam kilku i można stwierdzić, że poważnie podchodzą do tego co robią, szkolą się a sporo z nich może pochwalić wykształceniem wyższym. Czy protest PSP musi również uderzać w nich?
27 sierpnia 2015
+1
-0
PL
f79-625
~ www  do ~ cxc   Od kiedy chciałbyś pracować? Mam nadzieję że dopiero po jakimś przewrocie w Państwie, bo na razie pieniacze rządzą wyżej. U strażaków trzeba ludzi którzy wiedzą co mają zrobić (nie powiedzieć )w wielu sytuacjach a nie tylko szczekać na każdego , obecnie nie ma takiego zawodu na którego nie da się narzekać na zarobki a co lepiej zarabiają to od razu są piętnowani przez "aktywnych na forum" a może to Oni najwięcej robią by ten Łez paduł jakoś się kręcił, nie mówię tylko o strażakach, STRASZNI JESTEŚCIE W OCENIANIU KOGOKOLWIEK, WSTYDŹCIE SIĘ, być Polkakami
26 sierpnia 2015
+1
-1
PL
137-ca5
~ aza  do Drakkar   święta prawda..
26 sierpnia 2015
brak ocen
PL
137-ca5
~ aza  do ~ prawda   .."pewien stopień inteligencji.." no,no..
26 sierpnia 2015
brak ocen
Drakkar  do ~ prawda   Na twoim miejscu nie obrażałbym człeka z najniższą krajową bo to on właśnie pracuje w róznych blekach,skonach i modelach i stu tysiącach inny przedsiębiorstw i to on własnie za swoja czesto marnie opłacaną prace utrzymuje ciebie,remize,wozy bojowe,szkoły w których sie wykształciłeś i emeryture na która pojdziesz wcześniej niż przeciętny Kowalski.Pieniądze które idą na wasze utrzymanie nie biora sie od jakiejś wrózki pierdziuszki która machnie co miesiąc rożdżką i bum na konto strażaka wpłynie pierdyliard cebulionów.Otóż karwa NIE
Kowalski który zarabia 1300 zetów tak naprawde zarabia jakieś 2100 ale tą różnice zabiera mu państwo które w zamian oferuje marną służbe zdrowia i jeszcze xujowszą emeryturę.Z tych 1300 odlicz sobie jeszcze różne vat,akcyze,koncesje czyli to co zawarte w cenie produktu usługi czyli powiedzmy jakieś 260 zetów zostaje 1040 a te wszystkie podatki sa po to żeby utrzymać cała zgraje takich co tylko wołają że mało i strajkują.Z każdym miesiącem każdemu człekowi jak to nazwałes zabierają 800- 900 złotych na m.in utrzymanie budżetówki która rośnie tak szybko jak jej pretensje.
Któryś tu mondry piał że nie każdy nadaje sie na ten rodzaj pracy co bardzo mnie cieszy bo dzieki temu ma mi kto chleb upiec,mięsko sprzedać,spodnie uszyć,buta zrobić,samochód naprawić,mebla zrobić i milion innych użytecznych dla zwykłego człowieka rzeczy.
Zapomniałeś o jeszcze jednej ważnej rzeczy(ten rodzaj amnezji często występuje u wiekszości urzedników)twoja praca ma charakter służebny czyli winniście służyć i chronić nikomu łaski nie robiąc a jak macie pretensje to ponoć głowny czereśniak jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy nad którym tak teraz rozpaczacie.
Nie pozdrawiam panie reprezentancie pewnego poziomu inteligencji.
26 sierpnia 2015
+1
-0
PL
a72-e46
~ haha  do ~ prawda   zapomniałeś dodać że trzeba mieć duuuuuuuuże plecy...
26 sierpnia 2015
+4
-1
PL
c0f-599
~ prawda   Wyjazdów średnio rocznie jest 750, co daje ponad 2 dziennie. A za najniższą krajową możesz sobie iść do miejscowych firm które nie stawiają wymagań co do: 1) WZOROWEJ SPRAWNOŚCI PSYCHO-FIZYCZNEJ , KTÓRA JEST TESTOWANA RAZ W ROKU!
2) WZOROWEGO ZDROWIA FIZYCZNEGO I PSYCHICZNEGO KTÓRE JEST SPRAWDZANE RAZ W ROKU KOMPLETEM BADAŃ!
3)REPREZENTOWANIA PEWNEGO POZIOMU INTELIGENCJI, ODWAGI I DYSCYPLINY SŁUŻBOWEJ.
4)WIEDZY SPECJALISTYCZNEJ, UMIEJĘTNOŚCI RADZENIA SOBIE W NOWYCH TRUDNYCH I CZĘSTO NIEBEZPIECZNYCH SYTUACJACH ITD.
a człeku z najniższej pensji krajowej z miejscowej branży jakie masz spełnić wymagania!? prawie zerowe, abyś nie golił za dużo alkoholu to robotę masz pewną. A jak byś się nadawał do straży pożarnej to w każdej chwili możesz wystartować w nabożne- ale marne szanse bo trzeba coś sobą reprezentować i spełniać pokrótce powyższe wymagania. Także zanim coś bezmyślnego napiszecie o pracy strażaka to ruszcie szarą komórką (jak jeszcze są) i piszcie z sensem i obiektywizmem.
26 sierpnia 2015
+3
-6
PL
756-b2f
~ hahaha  do ~ ds   rozwaliles mnie tymi zarobkami biednych lekarzy na rezydenturze hahahahaha,zajrzyj sobie do ministerialnego taryfikatora płacowego pracownikow sluzby zdrowia,tam jak wół napisane ile lekarz ma dostac minimum i nie jest to kwota którą nabazgroliłeś.Dodaj do tego wysluge lat bo po studiach 6 letnich ma juz 6%,dyzury/od 700zl za jeden wzwyż/a takich dyzurow moze miec nie wiecej jak 8 miesiecznie....
25 sierpnia 2015
+1
-2
PL
756-b2f
~ mikos  do ~ ja   A co strażak robi w pracy jak nie ma zgłoszenia? Płacą mu za popierdywanie po kątach ! A dlaczego nie mają płacone od wyjazdu???? Gdzie są statystyki ile pożarów rocznie,ile wyjazdow do pożarów lasu,ile wyjazdow do wypadkow-podzielic na ilosc strazakow i wyjdzie jak strasznie są spracowani....
25 sierpnia 2015
+5
-2
PL
efe-85f
~ Ochotnicy na lodzie   A co OSP ma zrobić aby ich doceniono i ich pracę? Niewiele różni się od tej zawodowej. Sprzęt taki sam, obowiązki także a jak sie mówi o ekwiwalencie to zaraz wielkie oburzenie bo przecież OSP to społecznicy. A gdyby tak ochotnicy zastrajkowali i nie wyjeżdżali do zdarzeń?
25 sierpnia 2015
+4
-0
IT
589-993
~ do: ja   Oczywiście zdarzają się niebezpieczne sytuacje w pracy strażaka czy policjanta, ale już bym nie mitologizował tak tego ciągłego zagrożenia życia.
Ilu strażaków czy policjantów zginęło na służbie w powiecie biłgorajskiem przez ostatnie 25 lat? ŻADEN.
A wiesz ilu budowlańców, dekarzy, pracowników w fabrykach czy kierowców zawodowych zginęło w pracy? Myślę, że to można w setkach liczyć.
Strażak ma dostęp do najnowszego sprzętu, które znacznie podnoszą jego bezpieczeństwo, a taki robotnik w fabryce co ma powiedzieć, czy na budowie, gdzie dla jego szefa BHP to kompletna abstrakcja?
W budżetówce tak jest, że te zawody są na uprzywilejowanej pozycji w przypadku takich żądań i coś tam dostaną jak zaczną głośniej krzyczeć, a zwykłymi pracownikami, czy małymi przedsiębiorcami nikt się nie zainteresuje i każdy olewa.
Popatrzcie chociaż na nauczycieli, ciągle krzyczą jak to im źle i mało zarabiają i ciągle chcą podwyżek, a zobaczcie sobie oświadczenia majątkowe radnych nauczycieli, raczej żaden poniżej średniej krajowej nie schodzi.
Co do mówienia, że jak ktoś zazdrości to zawsze może zostać nauczycielem, policjantem czy strażakiem, owszem zgadzam się jak ktoś im zazdrości zarobków i przywilejów niech startuje. Tak samo jak policjant czy strażak co to się użala na płce też może się przecież przekwalifikować i zostać informatykiem, prawnikiem, inżynierem czy przedsiębiorcą i zarabiać konkretną kasę.
25 sierpnia 2015
+10
-0
PL
a72-e46
~ ratownik   Widzę, że panowie strażacy bardzo nerwowo reagują w komentarzach, na odrobinę prawdy. Poproszę, podajcie statystyki ile macie wyjazdów dziennie do prawdziwych rzeczy, wypadków pożarów itp, a ile do pierdół jak przytoczony niżej kotek na drzewie. No poproszę o konkretne dane.
Tak was martwi widok martwych ciał ? Ja je widuję prawie codziennie i nie płaczę jak baba na forum. Kolejna sprawa tak zachęcacie żeby pójść na strażaka ? A gdzie to załatwić ? Jeśli się nie ma wujka strażaka...
Pielęgniarki mają również widok ciał codziennie a zarabiają 1600 zł, na nogach sa cały dyżur a nie jak wy, pojedziecie sobie na dwa wyjazdy a reszta dyżuru bilard, interenet, telewizorek. Rzeczywiście tragiczne macie warunki pracy. Nie pasuje ? Zawsze możecie się zwolnić i pójść do BRW. A chłopaki z BRW chętnie pograją w bilard za was...
Wstyd !!!
25 sierpnia 2015
+16
-2
PL
484-ad8
~ nieznamsietosiewypowiem   Każdy narzeka że niby to strażak tyle zarabia i chce więcej, ale ciekawe jak będziesz się czuł jak kiedyś uratuje ci du*ę. Wtedy zmieni się gadka.Chcesz to proszę bardzo idź na strażaka nikt Cie nie trzyma zobacz jak się pracuje, jak wyjeżdża się na akcje i dopiero wypowiadaj się o ich pracy i zarobkach.
25 sierpnia 2015
+2
-9
PL
4c2-373
~ ja  do ~ wez   dlatego w pracy powtarzam, że Polacy mają wysoki próg bólu ale w końcu jak go już osiągniemy to wszyscy wyjdą na ulicę, kwestia lat. brak nam organizacji a dodatkowo każdy boi się o pracę. u nas w firmie po strajku 2 lata temu było dosyć nieprzyjemnie na drugi dzień, mimo, że wszyscy strajkujący byli na urlopie w dniu strajku(pikieta nie była o zarobki). wybory niedługo więc musimy odsunąć sitwę od władzy, żadnego po, pis, sld i psl. nasówa się pytanie to na kogo...
25 sierpnia 2015
+0
-4
PL
95a-08e
~ wez  do ~ ja   nikt tu nie zazdrości! i każdy wybrał swoją droge zawodową i nikt nie musi robic na siłę ! chodzi tu tylko o zarobki ,bo nie wieże że strażak żyje z wypłaty do wypłaty !? to co ma powiedzieć zwykły zarabiający na rodzine człowiek z 1500zł! Strażaki maja to że mogą sobie zastrajkować !!! ale wobec zwykłych ludzi jest to brak jakiegoś równouprawnienia !!! ale skoro Kowalski może wyżwić rodzine tyrając za 1500 to strażak(policjant itp.) no juz ch..j za te 2000-2500 tez może !!!
25 sierpnia 2015
+9
-0
PL
4c2-373
~ ja  do ~ wez   wszędzie dobrze gdzie nas niema, Polacy są tacy zawistni. fakt, praca w firmie państwowej jest o niebo lepsza od pracy u prywaciarza ale jak ktoś zaznaczył wcześniej, zazdrościsz to weź się do roboty i startuj na strażaka, lekarza, policjanta, nauczyciela, do straży granicznej itp. itd, nikt nikomu nie bronił, to był Wasz wybór, więc zawrzyjcie jadaczki i coś zróbcie ze sobą a nie się użalacie i pomyje wylewacie na ludzi co się poświęcili i zapracowali na swoją pracę.
25 sierpnia 2015
+2
-9
PL
95a-08e
~ wez  do ~ ja   co TY piszesz ? co sie napatrzą ?? a kierowca karetki sie nie napatrzy czy lekarz ? to juz jest rutyna ! 3-4 razy i sie przyzwyczaja, wiadomo że nie tylko z sikawką ganiają do kazdych pierdół wyjeżdzają (od kota na drzewie ,czy pszczoły , do tragicznych wypadków czy pożarów w świątek piątek czy niedziela) ale to co? taka praca. ile by chcieli zarabiać 3tys? 3,5? przesada ! ja sie moge zamienić z moimi zarobkiami 1900zł.miesięcznie za prace fizyczna po 9h dziennie na ich prace nawet za 1500zł i k..a też widziałem a nawet ratowałem życie w wypadkach!
25 sierpnia 2015
+10
-2
PL
4c2-373
~ ja   ale Wy wszyscy to bałwany jesteście, myślicie, że strażak tylko z sikawką jeździ przez 24h i się później obija. za widoki jakie oni widzą przy wypadkach ta ja bym za ich pieniądze nie poszedł. policja to samo, dodatkowo życie narażają za takie marne pieniądze. żołnierz to ma chociaż porządny grosz z misji zagranicznych, a oni? ale polaczki szczekacze każdemu źle bo innym niby lepiej. ten naród sam wyginie jak Was czytam.
25 sierpnia 2015
+2
-13
PL
95a-08e
~ mgr.   Chyba wam za dobrze! powinni wam zrobić wycieczke a nawet na miesiąc dać spróbować jak samkóje praca u prywaciarza lub firm typu Pol-Skone,BRW ,Model czy jakieś supermarkety itp. za 1400-1700pln.wtedy byście docenili prace,gdzie ludzie tam z braku pracy po studiach pracują bo wszędzie ktoś po znajomości na stołek pcha nie ważne czy ma studia czy nie !!! zróbcie sondaż w tych firmach z pytaniem kto by się zamienił za prace za nawet 1600pln na m-c !
25 sierpnia 2015
+11
-0
PL
4c9-511
~ cvbbcf   Kasa musi być na odprawy dla posłów i senatorów ok 20 mil , u Komora też już pobrali a wam jak nie pasi to kradnijcie albo na ulicę albo startujcie do parlamentu , tam głodu nie ma
24 sierpnia 2015
+4
-2
PL
4c9-511
~ cght   Przecież nikt was na siłę strażacy nie trzyma ja się nie podoba to się zwolnij ,zostań listonoszem ,żebrakiem czy złodziejem , myślicie że Partii Oszustów obchodzi wasz los
24 sierpnia 2015
+12
-0
Drakkar   Górnicy,rolnicy,nauczyciele,kolejarze,frankowicze,strażacy i kto tam jeszcze poczuje sie pokrzywdzony wszyscy zgodnie krzyczą daj bo jak nie to strajk i już.
Niestety ludzi pracujacy w prywatnych przedsiębiorstwach nie mają takich luksusów tam jest krótka piłka jak nie pasuje to nikt nikogo nie trzyma na siłe zawsze sie można zwolnić.
Dlaczego nie ma strajków piekarzy,pań z supermarketów,sprzedawców różnych branż,budowlańców,magazynierów?Powód jest prosty muszą pracować bo jak nie to im szef powie żegnam.
Teraz najlepsze dla państwa roszczeniowców otóż żeby wam dać to pewne jest że rząd musi komuś zabrać.I zabierze.Zabierze zwykłym ludziom w podatkach w ich podwyższeniu albo wymyśli nowe.
24 sierpnia 2015
+14
-0
DE
823-f99
~ ds  do ~ elf   Ogólnie to te zarobki w policji oderwane od rzeczywistości.
Taki człowiek powiedzmy z wykształceniem średnim dostaje się do policji, po odbębnieniu 6 miesięcznego szkolenia na szkółce trafia do komendy i idzie wlepiać mandaty za picie piwka w plenerze, przeszukuje gimnazjalnychy narkomanów z 0,01g trawki, wlepia mandaty na Komorowskiego, czy pod PKS i dostaje od razu prawie 2500 na rękę, nie płaci składek emerytalnych, chociaż emeryturę będzie miał większą niż osoba pracująca do 67 roku, a on może w wieki 40 lat juz spokojnie przejśc, a potem dalej pracować poza policją.
A taki lekarz po 6 latach cięzkich studiów podczas pierwszych 2 lat rezydentury dostanie 2275 na ręke.
24 sierpnia 2015
+6
-2
FR
aa3-389
~ elf  do ~ n   Jeśli chodzi o średnią pensję w PSP to troszkę więcej.
Taki strażak mający z 7-10 lat stażu to pewnie z 3000 brutto ma, czyli netto pewnie ponad 2500, bo przypominam, że strażacy tak jak policjanci nie płacą składek ZUS.
O ile wiem to taki strażak po 3 lat pracy czyli zakończeniu stażu ma już chyba jakieś 1900-2000 na rękę.
System pracy też mają dośc fajny, bo 24h dyżuru, a potem 48h wolnego, więc duża ilośc strażaków ma jeszcze drugą fuchę.
Chociaż i tak zarabiają mniej niż policjanci. Taki policjant świeżak po 6 miesiącach szkółki jak trafia na komendę z najniższym stopniem to ma chyba 2437 na rękę od razu. Po 4-5 latach służby już ma ze 3 tysiące na rękę.
24 sierpnia 2015
+9
-0
PL
833-30e
~ OSP   A co ma powiedzieć OSP.Chłopinom pawlak obiecywał dodatek do emerytury ,no ale już chyba tego nie doczekają.No chyba że straszak,, wiesio,,przed wyborami wam naiwniakom obieca.
24 sierpnia 2015
+4
-1
SE
d80-225
~ n   chyba ze 2000zł czysto za 8 dni pracy w miesiącu
24 sierpnia 2015
+6
-0
PL
804-8dd
~ andrzej  do ~ cxc   Ja też.
24 sierpnia 2015
+18
-3
PL
5ec-b1d
~ Biedroń   Państwowe. Mogą krzyczeć, strajkować. U prywaciarza wiele nie wywalczyliby. Co najwyżej zwolnienie dyscyplinarne.
24 sierpnia 2015
+10
-0
PL
52b-6af
~ cxc   A ile wynosi średnia pensja strażaka w Biłgoraju? Jak któryś strażak jest niezadowolony to ja chętnie pójdę na jego miejsce za najniższą krajową.
24 sierpnia 2015
+28
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
dzisiaj, 18:44 Lubelszczyzna
Statystki dotyczące koronawirusa
w piątek, godzina 17:08 Biłgoraj
Oświadczenie ws. szpitala
w sobotę, godzina 11:41 Powiat
Biskup zamojsko-lubaczowski odwołuje dyspensę
Biskup Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. Marian Rojek wydał dekret o ograniczeniu dyspensy od udziału w Eucharystii. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w czwartek, godzina 20:30 Okrągłe
Wypadek motocyklisty. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 15:29 Biłgoraj
Ambra wyjaśnia
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
w czwartek, godzina 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
w czwartek, godzina 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
24 maja 2020 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
dzisiaj, 10:21 Biłgoraj
OSP potrzebuje pomocy
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w piątek, godzina 14:49 Biłgoraj
Komendant KP PSP przeszedł na emeryturę
W piątek, 29 maja 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego ze służby na zaopatrzenie emerytalne komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju st. bryg. Wiesława Krenta.
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
w piątek, godzina 09:19 Biłgoraj
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja
22 maja 2020 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
dzisiaj, 09:05 Księżpol
Mała gmina - duże inwestycje
w sobotę, godzina 13:45 Biłgoraj
Czyja zguba?
24 maja 2020 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w piątek, godzina 11:10 Sól
Przewrócił się na widok radiowozu
dzisiaj, 09:06 Biłgoraj
Szukasz ciekawego zajęcia? Podejmij wyzwanie
dzisiaj, 10:44 Biłgoraj
Dalszy etap rozbudowy Miasteczka na Szlaku Kultur
Miasteczko na Szlaku Kultur Kresowych to wyjątkowe na skalę kraju miejsce, które ma przypominać o historii Biłgoraja. W maju znów ruszyły prace budowlane. W tym tygodniu obiekt odwiedziła Telewizja Polska, która realizowała program "Poland in undiscovered".
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
Od czwartku, 28 maja, biłgorajski szpital wstrzymał przyjęcia na wszystkie oddziały, czynne są poradnie i izba przyjęć. Nie ma oficjalnego stanowiska dyrekcji placówki. Informacja o sytuacji w szpitalu ma zostać podana jutro.
w piątek, godzina 08:05 Gmina Biłgoraj
29-latek odpowie za posiadanie nielegalnych substancji
w czwartek, godzina 18:40 Lubelszczyzna
Aktualna sytuacja epidemiczna
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl